Антимонопольний комітет виявив монополію на ринку реалізації арештованого майна та рекомендує відповідним органам влади допустити інші майданчики до електронних торгів.

Так, Кабінету Міністрів адресована пропозиція щодо перегляду урядового розпорядження від 11.03.2015 № 212-р, а також схвалено рекомендації Міністерству юстиції про припинення дій, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, та щодо усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють.

АМКУ рекомендує відомству внести зміни до нормативно-правових актів, якими буде передбачено:

  • можливість здійснення діяльності на ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів не тільки ДП «СЕТАМ», а й іншими суб’єктами господарювання;
  • об’єктивні недискримінаційні критерії до суб’єктів господарювання — організаторів торгів, що можуть бути учасниками ринку реалізації арештованого майна, а також конкурентна процедура їх відбору;
  • верхню межу розміру винагороди організатору за організацію та проведення електронних торгів, що забезпечить можливість конкурувати суб’єктам господарювання — організаторам торгів за ціною.

 

Також комітет рекомендує розмежувати функції суб’єкта господарювання — організатора торгів та суб’єкта, що забезпечує супроводження програмного забезпечення системи електронних торгів, технологічного забезпечення, збереження та захисту даних, що містяться у ній.

Органи влади, які отримали рекомендації та пропозиції від АМКУ, мають надати шляхи вирішення зазначених проблем у 30-денний термін, починаючи з дня їх отримання.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
05 Жовтень, 2016