З листопада набули чинності нові державні будівельні норми щодо проектування закладів культури (зокрема, кінотеатрів і театрів), за якими змінено вимоги щодо розрахункової кількості жіночих вбиралень при будівництві нових або реконструкції існуючих закладів.

Так, раніше розрахунок туалетних кімнат у кінотеатрах становив один санвузол (унітаз) на 30 осіб, у нових нормах передбачається один санвузол (унітаз) на 15 осіб. Для театрів старий розрахунок становив один санвузол на 20 осіб, новий розрахунок – один санвузол на 10 осіб. Тобто, кількість жіночих санвузлів, які тепер мають проектуватися, збільшено рівно удвічі.

При цьому, частина туалетних кімнат має обов’язково проектуватися доступними для людей з інвалідністю та інших груп маломобільного населення, а також містити сповивальні столики для немовлят.

Такі зміни пов’язані з великими чергами, які сьогодні спостерігаються в жіночі вбиральні практично в усіх громадських закладах. Крім цього, як показують дослідження, жінкам для відвідування санітарних кімнат потрібно на 50% більше часу, ніж чоловікам. Тому в громадських місцях пропускна здатність жіночих туалетів значно нижча, ніж чоловічих.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
07 Листопад, 2019