Постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування погодила проект рішення, який передбачає створення єдиної інформаційної бази водних об’єктів столиці.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту, наразі немає відкритого доступу до інформації про водойми Києва, відсутні дані про фактичний стан та порушення, які виявляють екологи під час обстеження. На різних веб-ресурсах наявна лише вибіркова інформація щодо тих чи інших річок та озер, через що жителі столиці не можуть належно контролювати водне середовище міста, і це призводить не лише до забруднення чи знищення водойм, а й до порушень законодавства у сфері будівництва в прибережних смугах. Зокрема, доволі часто недобросовісні підприємці самовільно встановлюють на берегах Дніпра незаконні торгові чи розважальні заклади.

Єдина база має містити інформацію щодо інвентаризації та паспортизації, дані про форму власності водойми, охоронні договори, фотознімки водних ресурсів, відомості про судові спори щодо порушення законодавства в сфері охоронних об’єктів. Також обов’язковою буде інформація про ширину прибережних захисних смуг і дозволи на розміщення розважальних закладів в межах прибережних смуг.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
05 Липень, 2018