Із 1 жовтня в Україні починають діяти нові правила погодження землевпорядної документації на засадах екстериторіальності. Водночас, у Києві діє специфічний локальний порядок відведення ділянок, який іде врозріз із новими правилами. У зв’язку з цим Держгеокадастр попереджає про проблеми, які можуть виникнути із погодженням столичної землевпорядної документації.

Як уточнили у відомстві, нова практика передбачає, що територіальний орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, буде обиратися за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства. Однак в 2011 році з метою «спрощення та удосконалення процедури вирішення питань надання земельних ділянок» в Києві була передбачена можливість надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення ділянок не сесією міської ради, а її секретарем.

Як зазначили в Держгеокадастрі, ця локальна практика є юридично недосконалою, оскільки повноваження міської ради не можуть бути делеговані, та суперечить Земельному кодексу і законодавству про місцеве самоврядування. Тож проекти землеустрою щодо відведення ділянок в Києві, які розроблені не за рішенням міськради, як це відбувається по всій країні, а за резолюцією її секретаря, не будуть погоджуватись територіальними органами Держгеокадастру як такі, що оформлені з порушенням діючого законодавства.

Держгеокадастр закликає міську владу Києва чітко дотримуватись визначеної законодавством процедури та гарантує оперативність розгляду та погодження столичної документації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
30 Вересень, 2016