Київська міська рада прийняла рішення про перейменування низки столичних вулиць і однієї площі. У тому числі, київські депутати вісімдесятьма голосами «за» повернули деяким вулицям їхні історичні назви, а також дали назви новим вулицям в Оболонському районі.

За словами секретаря Київради, в основному зміна назв київських вулиць пов’язана з їх приналежністю до тоталітарної епохи. А нові і добре забуті старі – історичні – назви підтвердив Інститут національної пам’яті.

В результаті прийнятого рішення свої старі назви повернули: вулиця Червоноармійська, ставши знову Великою Васильківською; вулиця Горького, яка наново буде іменуватися вулицею Антоновича; вулиця Воровського, що перетворилась відтепер на Бульварно-Кудрявську.

Крім того, провулок Чекістів носитиме назву «провулок Костя Гордієнка», вулиця Аніщенка повернула собі історичну назву вулиці Левандовського, вулиця Вєтрова – вулиці Назарівської, вулиця Дмитрова – вулиці Ділової, а вулиця Івана Клименка – вулиці Преображенської. Бутишевим провулком відтепер іменується вулиця Андрія Іванова, а площа Фрунзе стала Петропавлівською площею.

Окрім згаданих вище змін, депутати також дали назви безіменним, новоявленим в Оболонському районі вулицями, проїздам і провулкам. В результаті з’явилися: Редьчинська вулиця і Редьчинський проїзд, Дубищанська вулиця і Дубищанский провулок, Луківські вулиця, проїзд і провулок, проїзд Калиновий кут і однойменна вулиця, а також Богатирський проїзд.

Показово, що на всіх цих нововведеннях Київрада зупинятися не збирається. Наступною в списку перейменованих об’єктів, ймовірно, стане вулиця Інститутська, якій столична влада хоче дати назву «вулиця Героїв Небесної Сотні».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Листопад, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>