У столиці хочуть створити єдину інформаційну базу пам’яток культурної спадщини. Пропозицію вже підтримала бюджетна комісія, і тепер київські депутати розглянуть відповідний проект рішення на пленарному засіданні.

Як зазначають автори документу, наразі у відкритому доступі є реєстр пам’яток національного та місцевого значення, де розкривається інформація щодо територіального знаходження пам’ятки. Також там є дані про те, на підставі якого документу її внесли до реєстру. Проте, один ресурс, де містилася б вичерпна інформація щодо всіх пам’яток культурної спадщини Києва та їхнього поточного стану відсутній.

Тож створення єдиного веб-ресурсу сприятиме відкритому доступу громадян до бази даних пам’яток культурної спадщини Києва, яких налічується 3,5 тисячі. Будь-хто в онлайн-режимі зможе дізнатися про них усе: від форми власності до технічного стану. Наприклад, якщо це будинок, то буде вказано, що саме в ньому є культурною спадщиною — уся споруда чи лише постамент при вході. Крім того, база міститиме фотографії пам’яток, відомості про дозволи на розміщення на них рекламних носіїв, інформацію про наявні судові спори, про заходи реконструкції, декларації на проведення будівельних робіт.

Адміністратором бази буде управління інформаційно-комунікаційних систем та захисту інформації апарату виконавчого органу Київради (КМДА).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Липень, 2016