У столиці з’явилися перші контейнери для відпрацьованих батарейок, енергозберігаючих ламп та ртутних термометрів. Їх встановили за адресами Ярославів Вал, 19, та Мала Житомирська, 11. У планах міської влади розмістити ще 106 таких конструкцій протягом першого кварталу цього року у всіх районах міста.

Контейнери для збору небезпечних відходів встановлюють в рамках виконання електронної петиції щодо створення у столиці мережі автоматів для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок тощо.

Внутрішні робочі поверхні контейнерів покриті шаром ізоляційного демпферного матеріалу, що зменшує можливість механічного пошкодження відходів і робить контейнер екологічно безпечним. Проте енергозберігаючі лампи та ртутні термометри бажано викидати в упаковці (або обгорнути шаром паперу).

Загалом, для реалізації петиції, міська влада придбала 150 контейнерів для збору небезпечних відходів, за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Також було проведено переговори з потенційними партнерами – підприємствами-переробниками небезпечних відходів, які вже підтвердили свою готовність до співпраці в частині утилізації люмінесцентних ламп і термометрів.

Окрім того, передбачено 700 тис. грн в проекті переліку природоохоронних заходів на 2018 рік на утилізацію ртутовмісних відходів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
30 Січень, 2018