У столиці розроблений новий Порядок розміщення інформаційних вивісок. Як уточнили у Київраді, діючий порядок є неефективним та порушує права суб’єктів господарської діяльності. Окрім того, чинні норми розповсюдження вивісок не відповідають сучасним вимогам містобудування та нормативним актам у галузі стандартизації.

У документі чітко прописані особливості та терміни реєстрації вивісок, порядок їхнього розміщення, вимоги до місця розташування, демонтаж самовільно розміщених конструкцій та відповідальність за їх незадовільний зовнішній вигляд. Також порядок передбачає критерії щодо розмірів, матеріалів, техніки, стилістики та інформаційного наповнення вивісок.

Так, положення забороняє розміщення вивіски, яка закриватиме балкон, архітектурний та скульптурний декор фасадів, таблички з назвами вулиць і номерами будинків. Площа вивіски не повинна перевищувати 3 кв.м і сама конструкція має не створювати перешкод для експлуатації та ремонту будинків, а також відповідати держстандартам і вимогам пожежної, електричної та екологічної безпеки. Рекомендується, щоб стилістика конструкції гармоніювала фасаду, на якому вона розміщується.

Крім того, спрощено порядок подачі документів, відповідно до яких розміщуються вивіски, а процедура розгляду документів тепер відбуватиметься у найкоротші строки — департамент містобудування матиме чітко 10 днів, аби визначити чи відповідає вивіска вимогам нового порядку. Також новий документ встановлюватиме повну регламентацію всіх етапів розгляду документів і прийняття рішень.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Жовтень, 2016