Столична влада утворила департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста виконавчого органу Київради (КМДА). Відповідний проект рішення депутати підтримали на пленарному засіданні 23 липня.

За пропозицією департаменту фінансів, чисельність працівників нового підрозділу становитиме до 40 осіб.

Як запевнила столична влада, зазначене рішення прийняте у зв’язку з тим, що з вересня в підпорядкування місцевих органів перейдуть територіальні підрозділи Держархбудінспекції. А завдяки новому департаменту Київрада збирається контролювати сумнівні об’єкти — всі документи щодо прийняття та введення в експлуатацію об’єктів будівництва відтепер будуть на контролі міської влади. Також столична влада отримає повноваження зупиняти такі будівельні роботи на нульовому етапі, що допоможе унеможливити в подальшому появу самочинних будівництв.

Нагадаємо, що у квітні парламент ухвалив закон щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства, який спрямований на реформування системи держархбудконтролю і передає відповідні функції та повноваження із загальнодержавного на місцевий рівень. Закон набирає чинності 1 вересня 2015 року.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
24 Липень, 2015