У столиці заборонять вилов безпритульних котів, окрім випадків, коли необхідно стерилізувати, вакцинувати та/або з метою прилаштування тварин до нових власників. Відповідний проект рішення був погоджений постійною комісією Київради з питань екологічної політики.

До того ж, згідно з документом, навіть у разі вилову до цього процесу обов’язково мають бути залучені представники громадських зоозахисних організацій. Мета проекту – вирішити питання поводження та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Водночас вилов забороняється у разі виникнення обставин, що створюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці людей.

Проект рішення зобов’язує комунальні підприємства по утриманню житлового фонду не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації та надавати їм доступ до підвальних приміщень. Окрім того, відповідальні особи, які уповноважені в структурах житлово-експлуатаційних підприємств чи організацій, в тому числі ЖБК, ОСББ, мають забезпечувати дотримання норм та вимог експлуатації підвалів, технічних підвалів та горищ, запобігати ізоляції там котів, що може призвести до їх загибелі.

Регулювання чисельності котів у місті через стерилізацію з обов’язковою вакцинацією мають забезпечувати комунальні підприємства «Притулок для тварин» та «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Робити це КП повинні за позабюджетні кошти та кошти, передбачені у бюджеті на відповідний рік.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
23 Березень, 2017