У столиці заборонять тримання та вигул домашніх собак і котів на території дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів та установ сфери охорони здоров’я, у тому числі лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичних та клінічних центрів. Відповідний проект рішення підтримала постійна комісія Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту.

Як повідомили ініціатори рішення, його розробка викликана численними зверненнями і скаргами на безвідповідальну та неприпустиму поведінку власників собак і котів, що вигулюють своїх домашніх тварин на зазначених територіях.

Так, власники повинні гарантувати безпеку оточуючих і майна від заподіяння шкоди супроводжуваною твариною, тоді як часто вони не в змозі попередити неочікувану поведінку своїх улюбленців, які лякають і кусають перехожих. Крім того, власники тварин ігнорують обов’язки прибирати екскременти за своїми улюбленцями в місцях загального користування.

В проекті рішення підкреслюється, що така безвідповідальність призводить до погіршення екологічного, санітарного стану вказаних територій, а також збільшення можливого ризику завдання шкоди здоров’ю та майну осіб, на яких був здійснений напад тварин. Особливо вразливими у такій ситуації є хворі, що лікуються від алергії або мають психосоматичні розлади, а також малолітні діти.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Червень, 2017