Столична міськрада затвердила Порядок залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва.

Як пояснили у Київраді, існуюча система розрахунку пайової участі створювала корупційні ризики на місцях та знижувала привабливість Києва для інвесторів, оскільки такі платежі (приміром при початку будівництва) в два рази більші, ніж в європейських столицях.

Щодо нового порядку, то у ньому спрощено формулу розрахунку пайової участі та передбачене суттєве зменшення розміру пайової участі для будівництва нежитлової нерухомості — з 10% до 4%.

Крім того, у новому документі спрощений механізм зменшення розміру пайової участі на створення інженерних мереж, будівництва транспортної інфраструктури та соціальних об’єктів. Зменшення розміру відбуватиметься за чітким переліком документів, серед яких обов’язковим є підтвердження департаменту внутрішнього фінансового контролю і аудиту фактичних витрат на створення таких об’єктів.

Адміністрування платежу планується здійснювати через прозору систему Smart City, що повністю нівелює контакти з чиновниками. Як уточнили в столичній владі, новий порядок також унеможливлює безпідставне звільнення від пайової участі.

Відповідний документ підтримала Антикорупційна рада при Київському міському голові та експерти Реанімаційного пакету реформ. Новий порядок запрацює з 1 січня 2017 року.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Листопад, 2016