У столиці на 20% виросло число угод із дарування нерухомості. За січень-червень цього року було підписано на 15% менше операцій з купівлі-продажу, ніж у 2013 році, а також на 21% більше з дарування нерухомості.

Якщо враховувати зростання курсу валюти до гривні, то українці намагаються якомога дешевше витрачати на операції з купівлі нерухомості і знаходять нові схеми. Так, люди укладають договори дарування, під якими приховані операції купівлі-продажу, а розрахунок відбувається «із рук в руки».

Дані угоди допомагають сторонам заощадити на відрахуваннях державі і банкам, саме тому громадяни йдуть на такий крок. Але існують і ризики, на які покупець свідомо погоджується.

Забудовники і ріелтори на сьогодні є рушійною силою в розробці нових схем. Можна здогадатися, що договори дарування замінюють купівлю-продаж новобудов і квартир. Але коли покупець передає гроші до здійснення операції, він ризикує, що продавець, може відмовитися від угоди в останній момент і не підписати договір дарування, залишивши гроші собі. В таких випадках покупцям необхідно вимагати розписку про отримання коштів. Також обов’язково вказати майно та його місцезнаходження.

Що стосується забудовників, то для оформлення таких угод їм спочатку треба оформити на себе право власності. Якщо забудовник оформив на себе таке право, він фактично стає продавцем (дарувальником).

Згадана інформація була оголошена ще в серпні поточного року Міністерством юстиції України.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
03 Листопад, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>