1 липня набули чинності нові зміни до державних будівельних норм щодо проектування автостоянок і гаражів, якими унормовано можливість будувати в містах автоматизовані паркінги, повідомили у Мінрегіоні.

Згідно зі змінами до ДБН, склад і площа приміщень, несучих конструкцій, кількість ярусів у автоматизованих гаражах визначається відповідно до завдання на проектування та залежить від особливостей і технічних можливостей застосовувати такі механізми. Водночас керування пристроєм для переміщення авто і контроль його роботи передбачається з приміщення диспетчерської, яка розташовується на посадковому поверсі.

Відповідно до нових норм, при будівництві автоматизованих паркінгів з метою безпеки потрібно обов’язково передбачати доступ персоналу для техобслуговування на кожен ярус розміщення автомобілів та до кожного паркомісця. Такі паркінги також можна прибудовувати до будинків за умови відокремлення протипожежною стіною 1-го типа, а максимальний обсяг пожежного відсіку має становити не більше 200 авто.

Як зазначили у відомстві, будівництво таких парковок може стати дієвим вирішенням ситуації з парковками у містах-мільйонниках та інших великих містах України, особливо, у районах з щільною забудовою, де немає вільного місця для розміщення звичайних стоянок.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
08 Липень, 2019