Новий законопроект щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду передбачає, що у разі відселення мешканців «хрущовок», нове житло їм мають надавати у тому ж адміністративному районі, щоб люди мали змогу користуватися звичною для них соціальною інфраструктурою.

Як розповів заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе у інтерв’ю РБК Україна, згідно з документом, спочатку повинен будуватися пусковий будинок, куди переселяються мешканці з 2-3 старих будинків, і тільки після цього застаріле житло зноситься і на його місці будується  нове. Крім цього, за його словами, важливо, щоб люди залишалися жити в своїх же районах, до яких вони звикли, щоб продовжували користуватися тими ж школами, лікарнями, дитсадками тощо.

Нагадаємо, що із 1 млрд кв.м всього житла в Україні близько 70-80% є застарілим. Новий законопроект розроблено Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя. Він має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
20 Серпень, 2019