Нові державні будівельні норми щодо проектування дитячих садків — ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти», якими, зокрема, дозволено розміщувати у житлових будинках вбудовані і вбудовано-прибудовані дошкільні навчальні заклади, набули чинності.

Згідно з новими нормами, розміщення дошкільних навчальних закладів дозволено у вигляді:

— вбудованих у 1-2 поверхи житлових будинків приміщень груп короткотривалого (до 4-х годин) перебування;

— вбудованих у 1-2 поверхи житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку (ясел, ясел-садків, дитсадків) місткістю до 80 місць;

— вбудовано-прибудованих у 1-2 поверхи житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 120 місць (до 6 груп);

— прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 160 місць (до 8 груп) до глухих торців житлових будинків.

При проектуванні таких дитсадків мають обов’язково враховуватися необхідні пожежні вимоги та відповідні будівельні норми щодо житлових будинків. Земельна ділянка такого дитсадка має відокремлюватися від прибудинкової території житлового будинку огорожею і зеленими насадженнями. Організація та озеленення групових майданчиків, інсоляція та освітленість приміщень у вбудованих і вбудовано-прибудованих дитсадках має відповідати вимогам ДБН щодо захисту територій і будинків від шуму та вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого МОЗ.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Грудень, 2018