Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС № 305/2011.

Як зазначили у Мінрегіоні, зазначений регламент встановлює єдині умови для розміщення будівельної продукції з метою створення на території Євросоюзу єдиного економічного простору та недопущення на внутрішні ринки його членів продукції та послуг, що можуть містити загрозу життю та здоров’ю людей та наносити шкоду навколишньому середовищу.

Законопроектом передбачено перехід на декларативний принцип оцінки відповідності будівельних матеріалів та виробів. Відтак, виробники зобов’язані декларувати показники будівельної продукції та надавати цю інформацію у вільному доступі.

З метою захисту споживачів від недоброякісної та небезпечної для здоров’я та життя будівельної продукції органи державного ринкового нагляду здійснюватимуть заходи щодо обмеження, заборони, вилучення з обігу та/або відкликання продукції, що не відповідає встановленим вимогам.

Крім того, законопроектом встановлюються основні вимоги до будівель та споруд з точки зору безпеки, охорони здоров’я, довговічності, енергозбереження, охорони довкілля протягом усього її життєвого циклу ‒ від проектування до демонтажу.

Планується, що в повному обсязі нова, гармонізована з європейською, система надання будівельної продукції на ринку в Україні, запрацює у 2023 році після розробки та прийняття відповідних нормативно-правових актів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
04 Вересень, 2020