Україна співпрацюватиме з Європейською організацією з питань юстиції. Законопроект про ратифікацію відповідної угоди, укладеної 27 червня 2016 року у Брюсселі, подав до парламенту глава держави.

Завданням законопроекту є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання угодою чинності. Метою останньої є створення правових підстав для співробітництва між Україною та Євроюстом у боротьбі з тяжкими злочинами, зокрема організованою злочинністю і тероризмом.

Компетентним органом в нашій державі для виконання цієї угоди буде Генеральна прокуратура. Крім того, передбачається призначення Україною принаймні однієї контактної особи для співробітництва, а також можливість відрядження прокурора зв’язку для роботи у штаб-квартирі Євроюсту.

Як зазначається у пояснювальній записці, ратифікація угоди створить правову основу для використання нашою державою можливостей цієї організації щодо швидкого обміну інформацією, координації дій правоохоронних органів у протидії транскордонній злочинності та сприяння збору доказів. Таким чином, передбачається забезпечити реальне підвищення ефективності діяльності компетентних органів України та Європейського Союзу у притягненні до відповідальності осіб, які вчинили тяжкі злочини транснаціонального характеру.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
01 Грудень, 2016