Прозорий та ефективний реєстр землі допоможе захиститись від фальсифікацій і рейдерських захоплень земельних ресурсів в Україні. Таку думку висловив президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ.

За словами глави держави, треба ліквідувати подвійні реєстри, які є атмосферою для рейдерських захоплень землі. «У нас має бути один реєстр», — зауважив Порошенко.

На його думку, нині пропонується, щоб відповідний реєстр був у Держгеокадастрі. «Але це має бути лише сервісна і контрольна функція. Ніхто не може зупинити, «підвісити» і чекати, скажімо так, стимулюючих кроків для прискорення цієї реєстрації. Впевнений у тому, що це має бути прозоро, зрозуміло і ефективно», — підкреслив глава держави.

Президент також зазначив, що його не задовольняє стан справ щодо оцифрування земельного кадастру. Глава держави розповів, що за різними оцінками, на сьогоднішній день оцифровано в межах 50% — дані коливаються від 40% до 60%, що є абсолютно неприйнятним.

Порошенко зазначив, що після створення єдиного реєстру доступ до нього повинен мати реєстратор — щоб уникнути будь-яких непорозумінь. Також має бути наведений порядок з довіреностями, щоб не допустити фальсифікації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
14 Листопад, 2017