Завершився п’ятирічний проект «Аграрні розписки в Україні», за яким більш ніж 2000 агровиробників по всій країні залучили понад $1 млрд фінансування від 200 кредиторів. Понад 90% цих агровиробників — невеликі господарства, повідомили у Мінекономіки.

На початку 2018 року розроблений за підтримки проекту національний Реєстр аграрних розписок був запущений в усіх областях країни. Це дозволило фермерам працювати з інструментом незалежно від їхнього місцезнаходження.

Сьогодні аграрні розписки працюють як у сегментах традиційних зернових та олійних культур, так і у плодоовочівництві, нішевої та сертифікованої органічної продукції, бджолярстві та тваринництві, — загалом об’єднуючи понад 40 різних ланцюгів доданої вартості.

Проект передав свої напрацьовані бізнес-моделі та інформаційно-навчальні матеріали про інструмент, які вже розміщені та доступні для завантаження на сайті Реєстру аграрних розписок agroregisters.com.ua. Реєстр аграрних розписок дасть можливість користувачам — агровиробникам і кредиторам – видавати і працювати з аграрними розписками через свої особисті кабінети з використанням електронних цифрових підписів; також, буде розширено можливості публічного доступу.

На початку 2020 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект щодо функціонування та обігу аграрних розписок, яким запропоновано визнати природу розписки як неемісійного цінного паперу, а також дозволити їх обіг у формі електронного документа. Це спростить порядок видачі, обігу та припинення аграрних розписок та робить інструмент більш доступним більшому колу агровиробників.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
18 Червень, 2020