Уряд схвалив проект закону щодо запровадження системи стимулюючих заходів для громадян, які працювали за кордоном та повернулися в Україну, спрямованих на підтримку їх підприємницької діяльності, повідомили у прес-службі Кабміну.

Право на отримання допомоги матиме громадянин України, який провадив оплачувану діяльність за кордоном більше року. Очікується, що розмір такої допомоги становитиме до 150 тис. грн. Одна з важливих умов підтримки — розмір державної допомоги має бути пропорційним розміру інвестицій від заявника. Тобто, учасник програми підтримки має інвестувати і власні кошти, зароблені за кордоном.

Законопроектом також передбачається, що фінансування програми для економічної реінтеграції трудових мігрантів залежить від їх страхового стажу. Так, громадяни України, які мають страховий стаж понад 10 років, зможуть отримати одноразову допомогу на безповоротній основі за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Водночас громадяни, які мають менший страховий стаж, зможуть отримати допомогу у формі безвідсоткової державної позики та мають повернути кошти протягом наступних 5 років.

Крім того, учасники програми зможуть отримати безоплатні консультації з питань організації підприємницької діяльності та пройти профільний навчальний курс по створенню бізнес-плану.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
24 Лютий, 2021