Кабмін ухвалив законопроект «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України», повідомили у Мінрегіоні.

Реалізація реформи місцевого самоврядування ще потребує подальшого удосконалення законодавчої бази, адже єдиний документ, який регулює ці питання,  – досі чинний Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 1981 року, більшість норм якого застаріли або суперечать Конституції України. Новий законопроект розроблений на заміну 40-річному документу та з метою упорядкування процедур з вирішення існуючих проблемних питань у сфері адмінтерустрою.

Зокрема, новий закон:

– вводить поняття адміністративно-територіального устрою України, адмінтеродиниці, населеного пункту, території територіальної громади та ін.;

– встановить порядок утворення та ліквідації адмінтеродиниць;

– визначить повноваження органів щодо зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, їх найменування, перейменування, визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад.

Окрім того, новий закон визначить три рівні системи адмінтерустрою – базовий, субрегіональний та регіональний, також зберігається можливість утворення районів у містах як допоміжного рівня адмінтерустрою. Як і в Конституції, адмінтеродиницями визначаються Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. Міста, селища та села (населені пункти), при цьому, є основою для затвердження територій територіальних громад.

Також законопроектом пропонується впровадження Державного реєстру адмінтеродиниць та територій територіальних громад, який буде компонентом Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
29 Січень, 2021