В рамках оновлення державних будівельних норм щодо проектування закладів охорони здоров’я Мінрегіон пропонує, щоб всі нові та реконструйовані лікарні, клініки та поліклініки, медамбулаторії, лабораторії та інші медичні заклади стали інклюзивними.

За даними відомства, майже 90% медзакладів в Україні не мають доступного безбар’єрного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення — людей похилого віку, вагітних жінок, людей з післяопераційним станом здоров’я. Це стосується і лікарень, і поліклінік, і лабораторій, та інших закладів.

Навіть у Києві більшість лікарень є недоступними або не в повній мірі доступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення, в них немає безпечних та правильних пандусів, санвузлів, справних ліфтів з широкими дверима, скрізь сходи та пороги.

У Мінрегіоні повідомили, що нові норми передбачатимуть ще на етапі проектування медзакладів обов’язковий і повсюдний безбар’єрний простір: вхід/вихід, пересування по поверхах, доступ до палат та всіх необхідних приміщень, лабораторій, аптек, універсальні туалети, доступні парковки тощо.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
01 Серпень, 2019