Усі рішення, що приймаються територіальними органами Держгеокадастру щодо передачі державних земель сільськогосподарського призначення у власність чи користування, будуть доступні для контролю громадськості та оприлюднені протягом доби з моменту їх прийняття. Раніше відповідні накази фіксувалися виключно в рамках внутрішнього документообігу відомства.

Пілотний проект з оприлюднення даних щодо розпорядження землями реалізується з 15 грудня на території Миколаївської та Чернігівської областей. Інформація буде розміщуватися в новому шарі на публічній кадастровій карті – шарі намірів, у якому будуть відображатися дозволи на розроблення документації із землеустрою.

Так, на кадастровому шарі будуть відображатися ділянки, стосовно яких прийнято рішення про передачу у власність. Спеціалістами відомства була розроблена технічна інфраструктура та було доопрацьоване програмне забезпечення Державного земельного кадастру, що надало можливість синхронізації публічної кадастрової карти з електронними документами Держгеокадастру по всій країні.

У відкритому доступі буде надаватися інформація про географічне розташування ділянки (план викопіювання) та вихідні дані територіального органу Держгеокадастру, що приймав рішення щодо її передачі у власність чи користування. Оновлення інформації відбувається раз на добу — синхронно з оновленням інших масивів даних публічної кадастрової карти.

На виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» прізвища громадян — отримувачів земельних ділянок оприлюднюватися не будуть.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
18 Грудень, 2015