Мінрегіон вносить зміни до будівельних норм в частині організації системи збирання побутових відходів у населених пунктах. Так згідно з новими ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» вводиться можливість організації підземного та вакуумного (пневматичного) способів збирання сміття.

Система підземного збору сміття — це безпечний, гігієнічний та естетичний спосіб збору відходів в населених пунктах, що сприяє їх роздільному збору, а вакуумний (або пневматичний) спосіб збирання побутових відходів у житлових будинках — цивілізована заміна застарілих сміттєпроводів, які все ще існують у більшості українських будинків.

У ДБН визначаються площі та відстань для розміщення контейнерних майданчиків для збирання побутових відходів. Так, майданчики наземного способу збирання сміття проектуються на відстані не менше 20 м від вікон житлових та громадських будинків, а підземного та вакуумного – відповідно до містобудівних та технічних умов. При цьому, планувальний модуль підземного та вакуумного способу може збільшувати об’єм накопичення побутових відходів до 5-10 куб.м відповідно, якщо це не суперечить технічним умовам.

Місця збирання побутових відходів на житлових територіях слід розташовувати не з підвітряного боку, не на протягах, а з забезпеченням норм аерації території. Крім цього, вони повинні бути обладнані для можливості прийому небезпечних відходів (хімічні джерела струму, побутові акумулятори тощо).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
25 Травень, 2018