В Україні планується реформування села та реалізація програми під назвою «Нове село». Як повідомили у прес-службі Мінрегіону, одне із завдань програми – побудувати в сільській місцевості «Центри тяжіння» за прикладом сервісних зон у Щасті та Новотроїцькому.

Йдеться про сучасні простори, у яких працюватимуть ЦНАПи, відділення пошти, аптека з програмою «Доступні ліки», опорні пункти поліції, магазини, сервісні центри, пожежний пункт, медцентр тощо. Навколо має бути облаштована територія зі спорткомплексом, дитячими майданчиками, сільськими клубами, сучасним освітленням, відремонтованим дорожнім покриттям, вело- та біговими доріжками.

Як вважають у Мінрегіоні, перші проекти «Нове село» мають бути втілені на прифронтових територіях, а потім – по всій Україні.

У межах Державної стратегії регіонального розвитку, яка розроблялась відомством, вже запланована розбудова ЦНАПів та реалізація проектів регіонального розвитку, які сприятимуть розвитку регіонів, залученню приватних інвестицій та створенню додаткових робочих місць. Щоб не витрачати бюджетні кошти, держава долучатиме бізнес до реалізації проектів, створюючи державно-приватне партнерство.

В Україні планується втілити понад тисячу таких проектів. Для бізнесу, який братиме участь у їх реалізації, проведуть прозорі конкурси.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
09 Березень, 2021