Збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт об’єкти прийматимуться в експлуатацію до кінця цього року без будь-яких штрафних санкцій. Відповідне рішення ухвалила Верховна Рада, внісши зміни до закону про регулювання містобудівної діяльності.

Прийняте уточнення передбачає можливість легалізації самочинно побудованих до 12 березня 2011 року об’єктів та реалізації повною мірою права власності на них.

Документом установлюється спрощений порядок техобстеження будівельних конструкції та інженерних мереж для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків площею до 300 кв.м, господарських (присадибних) будівель і споруд, площа яких не перевищує 100 кв.м. Що ж стосується технічного обстеження цієї нерухомості, то воно буде проводитися у ході технічної інвентаризації зазначених об’єктів із відповідною відміткою в техпаспорті.

Що ж до штрафних санкцій за самочинне будівництво, використання та експлуатацію не прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, то вони застосовуватись до власників чи користувачів відповідних земельних ділянок не будуть.

На думку автора цих змін, їх впровадження дозволить зменшити обсяги нелегального будівництва та дасть можливість реалізації права власності на самочинно побудовані об’єкти.

Нагадаємо, що лише за 2013 рік, коли діяв спрощений механізм, в експлуатацію було прийнято 2 млн 985 тис. кв.м житла, що становить майже 27% від його загального обсягу.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
13 Січень, 2015

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>