Парламент ухвалив у першому читанні та за основу проект закону, згідно з яким в Україні буде розроблено нову Генеральну схему планування території. Вона базуватиметься на використанні сучасних геоінформаційних технологій та створить умови для сталого розвитку територій та населених пунктів держави, повідомили у Мінрегіоні.

Генеральна схема планування території України – це первинний планувальний документ нашої держави і верхівка піраміди містобудівної документації. Від актуальності її положень залежить якість проектних рішень інших видів містобудівної документації.

Схема визначає концептуальні вирішення планування та використання території держави, передбачає раціональне використання її території, створення та підтримання повноцінного життєвого середовища, охорону довкілля, пам’яток історії та культури, визначення державних пріоритетів розвитку систем розселення, соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Наявна схема, розроблена у період 1998-2000 років і затверджена у 2002 році, була передбачена для використання виключно на паперових носіях. Наразі спливає встановлений термін її реалізації.

Нова схема стане основою для розроблення містобудівної документації на території областей, районів, територіальних громад та населених пунктів. Усі ці проектні рішення будуть координуватися між собою.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
05 Лютий, 2021