Україна починає запровадження системи відкритих державних даних для практично всіх органів влади та держпідприємств. Відповідна постанова була прийнята урядом 21 жовтня.

Так, Кабмін прийняв постанову та порядок про відкриття переліку, що складається з 331 першочергового набору даних, багато з яких є повноцінними реєстрами. Серед іншого йдеться про: всю нормативно-правову базу України; Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; звіти про використання бюджетних коштів; інформацію про стан аварійності на автошляхах України; Державний реєстр лікарських засобів; інформацію про хід ліквідації ямковості на основних дорогах міжнародного, національного та регіонального значень; Реєстр платників податку на додану вартість; реєстр адміністративно-територіального устрою, реєстр патентів України, кадастр родовищ та проявів корисних копалин, фінансові плани держпідприємств та багато інших важливих для громадян держданих.

Вся ця інформація буде найближчим часом розміщена на Національному порталі відкритих даних (data.gov.ua). Перелік буде регулярно доповнюватися, з огляду на суспільний попит та ініціативи держорганів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Жовтень, 2015