З вересня в Україні почали діяти нові державні будівельні норми (ДБН) В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів», згідно з якими можна звужувати ширину смуг руху на дорогах в містах і селах при їх реконструкції та будівництві нових з метою впровадження європейських стандартів щодо безпеки на дорогах.

Згідно з новим ДБН, мінімальна ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення у найкрупніших, крупних, великих, середніх та малих містах, окрім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах та головних вулицях становить 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху в найкрупніших і крупних містах мінімальна ширина смуги руху дорівнює 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах усіх населених пунктів вона становить 2,75 м.

Можливість звуження смуг руху покликана підвищити безпеку руху на дорогах та зменшити кількість дорожніх аварій. Окрім цього, зміни, введені у нових ДБН, дозволять збільшити пропускну здатність вулиць та зменшити затори за рахунок облаштування додаткових смуг для авто та окремих смуг для громадського транспорту. Також звільнений простір можна використовувати для проектування велосипедних доріжок, острівців безпеки на переходах та паркувальних кишень.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
21 Вересень, 2018