Санітарні правила у лісах України викладені у новій редакції, і одним із нововведень документу стало створення інтерактивної карти вирубки лісів. Сервіс являє собою аналіз того, що було вирублено в країні, по кожному лісовому господарству.

Функціонал інтерактивної карти дозволяє забезпечувати контроль зрубів лісового фонду в річному інтервалі. Тому в рамках боротьби з «чорними лісорубами» цей документ буде передано в Національне антикорупційне бюро та Генеральну прокуратуру.

Принципи дослідження нової карти вже представлено на прикладі Закарпатської області. Як повідомили у Мінагрополітики, на території зазначеної області виявлено 871 ділянку фактичних суцільних вирубок лісів загальної площею 2112,49 га, з них — 530 ділянок загальною площею 774 га суцільних вирубок лісів, які не збігаються за конфігурацією та розташуванням з нормативними вирубками лісів. Тобто, третина вирубок на Закарпатті виявилася незаконною.

У міністерстві зазначили, що пілотний проект з побудови системи аерокосмічного моніторингу вирубки лісів може бути застосований на території усієї країни. Дані про порушення передаватимуться до компетентних правоохоронних органів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
03 Листопад, 2016