9 липня президент Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», спрямований на протидію незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини.

Документом, зокрема, надано доручення урядові підготувати та внести на розгляд Верховної Ради законопроект, в якому передбачити:

— запровадження порядку реалізації деревини на конкурсних засадах;

— створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку з моменту її заготівлі до реалізації шляхом функціонування загальнообов’язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини;

— встановлення адміністративної та кримінальної відповідальності за неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації до єдиної державної системи електронного обліку деревини.

Документом також доручено запровадити до 1 листопада 2019 року електронний облік деревини державними підприємствами, що входять до сфери управління Міністерства оборони України, а також забезпечити оприлюднення на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади щомісячних звітів про стан запровадження та функціонування такого електронного обліку.

У Держлісагентстві зазначили: лісогосподарськими підприємствами, що належать до сфери управління агентства, запроваджено 100-відсотковий облік усієї заготовленої та реалізованої деревини у Cистемі електронного обліку деревини. Це 73% всіх лісів України. Доступ до електронного обліку надано Національній поліції та Службі безпеки України, і вони можуть в режимі реального часу контролювати, як відбувається заготівля деревини по кожному об’єкту. Однак, ще залишається «чорна діра» у 27%, де не відбувається чипування деревини.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Липень, 2019