Верховна Рада прийняла законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення Національного військового меморіального кладовища» у першому читанні за основу, повідомили у Мінрегіоні.

На кладовищі почесно ховатимуть та здійснюватимуть перепоховання борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли або загинули під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Це буде архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці у Київській області. Оскільки воно належатиме до об’єкту права державної власності, його неможливо буде приватизувати чи здати в оренду.

Будівництво, утримання та охорона території кладовища відбуватиметься за рахунок Державного бюджету. Також за державний кошт покриватимуться витрати на поховання.

На кладовищі не можуть бути поховані керівники комуністичної партії та вищих органів влади та управління СРСР, УРСР та інших союзних республік, а також працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів. Однак обмеження не стосуються людей, які захищали незалежність, суверенітет України та брали участь в АТО та ООС.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
04 Березень, 2021