Парламенту запропонували встановити адміністративну відповідальність за використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням. Відповідний законопроект №5473 зареєстрований у Верховній Раді та підтриманий комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Законопроект розроблено з метою визначення на законодавчому рівні обмежень щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання та посилення відповідальності за порушення законодавства у зазначеній сфері.

Проектом пропонується доповнити частину другу статті 10 Житлового кодексу Української РСР нормою, згідно з якою жилі будинки та жилі приміщення не можуть використовуватися на шкоду інтересам інших власників (користувачів). Встановити заборону на використання таких квартир не за призначенням також пропонується у Цивільному кодексі України.

Крім того, документ доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 1501, у якій встановлюється адміністративна відповідальність за використання квартир в багатоквартирних будинках не за призначенням у вигляді накладення штрафу від 2 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за вчинення повторно протягом року такого порушення — штрафу від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
12 Грудень, 2016