Датою виникнення витрат, що нараховані платником податку як суми податків та зборів, є останній день звітного податкового періоду, за який нараховано податкове зобов’язання.

Суб’єкти підприємницької діяльності – платники податку чи оренди за землю, обчислюють суму податку самостійно.

Розрахунок податку на землю

Здійснюється щороку станом на 01 січня і платники подають контролюючому органу податкову декларацію до 20 лютого поточного року, за місцезнаходженням земельної ділянки, на поточний рік з розбивкою загальної річної суми рівними частками по місяцям. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації. Разом з декларацією подається витяг про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Така довідка може подаватися й протягом податкового періоду, у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Податкове зобов’язання з оплати податку за землю, що визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками за місцезнаходженням земельної ділянки власниками та землекористувачами земельних ділянок. Оплата здійснюється за податковий період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.

Отже нарахування земельного податку здійснюється щомісяця.

Зазначені суми платники податку відображають в Податковій декларації з податку на прибуток, затвердженої Міндоходів від 30.12.2013 № 872, у рядку 06.4 «Інші витрати звичайної діяльності та інші операційні витрати» та у рядку 06.4.15 «Суми нарахованих податків та зборів, установлених Податковим кодексом України, а також інших обов’язкових платежів, встановлених законодавчими актами» додатка ІВ до такої декларації в податковому періоді, в якому проводиться нарахування земельного податку.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
21 Березень, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>