Держгеокадастр та Держагентство з питань електронного урядування презентували нові електронні послуги у земельній сфері. Так, відкрито інформацію про власників та користувачів ділянок по всій території України, а також запроваджено онлайн-замовлення витягу про нормативну грошову оцінку землі (НГО).

Перша електронна послуга доступна через Публічну кадастрову карту map.land.gov.ua. Обов’язковою умовою отримання доступу до інформації є електронна ідентифікація заявника (фізичної або юридичної особи) – з використанням електронного цифрового підпису або альтернативної схеми ідентифікації BankID (ідентифікація через банківську картку). Інформаційна система автоматично опрацьовує запит та надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття. Інформація надається на безоплатній основі.

Також запроваджено онлайн-замовлення витягу про НГО. Отримати готовий витяг можна в будь-якому з 660 центрів надання адміністративних послуг, який обере сам запитувач. При цьому необхідно буде пред’явити тільки документ, що посвідчує особу.

Нагадаємо, що Держгеокадастр надає 16 адмінпослуг. У відомстві обіцяють, що до кінця року половина з них буде переведена в електронний формат, а до 1 липня 2016 року — 100% послуг будуть доступні он-лайн.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
05 Жовтень, 2015