Постійна комісія Київради з питань екологічної політики підтримала проект рішення «Про визначення послуги з вивезення побутових відходів окремою комунальною послугою, право на здійснення якої виборюється на конкурсних засадах». Нагадаємо, що на сьогодні збір і вивіз твердих побутових відходів (ТПВ) входить до комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.

Як зазначають у Київраді, існуючі послуги повною мірою не охоплюють збір і вивіз сміття, зокрема, в приватному секторі. Також існує проблема відсутності контрольованої системи вивозу ремонтних і будівельних відходів, низького рівня оплати населення за надані послуги, недостатності роздільного збору ТПВ, а також конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг.

Крім того, послуга іде в розрахунку кількості мешканців на норму утворення ТПВ, тобто розраховується по будинку і потім ділиться на квадратні метри. Відповідно мешканці житлових будинків сплачують за метри квадратні, а не за фактичне накопичення відходів.

Департамент житлово-комунальної інфраструктури спільно з профільними комісіями Київради запропонував винести цю норму в окрему послугу. На їхню думку, це створить економічно збалансовану систему збирання сміття, дозволить споживачам укладати прямі договори з виконавцями послуг зі збирання та вивезення ТПВ. До слова, зараз кошти спрямовують на комунальні підприємства по утриманню будинків і прибудинкових територій, які потім розраховуються з юридичними особами, що здійснюють вивезення відходів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
28 Квітень, 2017