Наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, земельних паїв, не впливає на право отримання субсидії. При розрахунку розміру субсидії враховується дохід, який приносить це майно, повідомив на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Голова уряду зазначив, що якщо пай не здається в оренду, то дохід відсутній. І навіть в протилежному випадку родина може скористатися безповоротною державною допомогою у сплаті комунальних послуг.

Гройсман привів приклад, коли людина отримує пенсію у розмірі 1400 грн і при цьому володіє земельним паєм, який умовно приносить їй дохід 2000 грн на рік. Таким чином дохід цієї людини за рік становить 18 тис. 800 гривень. При розрахунку субсидії для такої людини береться її середньомісячний дохід — тобто 1566 грн (18 тис. 800/12 місяців). Він ділиться на прожитковий мінімум — 1399 грн, ділиться на 2 (базовий коефіцієнт) і множиться на 15% (згідно з формулою розрахунку субсидії).

«Це означає, що оформивши субсидію, комунальні витрати цієї людини становитимуть лише 8,4% від сукупного доходу. Тобто, 131 грн на місяць людина сплачуватиме за комуналку самостійно, решту заплатить держава. Не вірте пліткам — звертайтеся до органів соціального захисту. Там фахово розкажуть про розмір вашої субсидії», — зауважив прем’єр-міністр.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
16 Серпень, 2016