Верховна Рада схвалила законопроект №4051 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи», повідомили у прес-службі Мінекономіки.

Документ чітко розмежовує поняття дистанційної та надомної праці і фактично запроваджує два самостійні види роботи. Так, згідно з проектом, дистанційна зайнятість передбачає:

— можливість для працівника самостійно вибирати робоче місце поза межами приміщення роботодавця та змінювати місце виконання робочих обов’язків без погодження з керівництвом;

— можливість встановлювати за письмовим, взаємним погодженням режиму праці із саморегульованим часом початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу, так і згодом.

Відмінністю надомної роботи є фіксоване робоче місце – вдома або в інших заздалегідь обраних приміщеннях, яке працівник не має права змінити без погодження з роботодавцем. При надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. При цьому тривалість робочого часу не може перевищувати норм, визначених законом.

Також законопроект уточнює поняття гнучкого робочого часу, який вперше застосували з початком карантину. Документ закріплює обов’язок роботодавця не менш ніж за два місяці ознайомити співробітників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу та забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
03 Листопад, 2020