У нових ДБН «Природне і штучне освітлення» містяться вимоги до влаштування оптимального освітлення пішохідних переходів, які мають сприяти підвищенню видимості пішоходів на проїзній частині для водіїв та безпеки дорожнього руху загалом.

Згідно з нормами, які вступили в дію з 1 березня, мінімальна освітленість наземних пішохідних переходів у житловій зоні має складати 6 люксів, середня – 20 люксів. У комерційній та промисловій зоні мінімальна освітленість становить 15 люксів, середня – 30 люксів.

Якщо пішохідні переходи виділені маячками або спеціальними світловими знаками, їх слід встановлювати на кожній стороні і на центральному острівці на висоті 2-3 м над проїзною частиною.

Яскравість освітлення має бути мінімум 300 кд/м, а припустима частота миготінь – 40-60 спалахів на хвилину. Рекомендується, щоб освітлення в зоні переходу було контрастним за кольором – для привернення більшої уваги.

Що стосується підземних пішохідних переходів, унормовано, що в них мають використовуватися світильники із захисним кутом (не менше 15 градусів або з дифузійними розсіювачами) для кращого освітлення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Травень, 2019