Уряд встановив скорочені терміни надання послуг у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також розмір плати за їх надання. Відповідну постанову № 190 Кабмін прийняв 8 квітня, і цей документ набуде чинності через два місяці після його опублікування.

Згідно із нововведеннями, у скорочені строки передбачено:

— держреєстрацію права власності, якщо вона проводиться з видачею свідоцтва про право власності на нерухомість, та держреєстрацію права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс — за 5 робочих днів;

— держреєстрацію речових прав на нерухомість — за 3 робочі дні;

— надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухомість у паперовій формі — упродовж однієї години з моменту реєстрації заяви.

Плата стягується в подвійному розмірі адмінзбору чи плати за надання відповідної інформації, а за держреєстрацію обтяжень упродовж 2-х годин з моменту реєстрації заяви — у розмірі адмінзбору за держреєстрацію обтяження.

Плата за терміновість вноситься додатково до адмінзбору, плати за отримання витягу з Держреєстру, який видається за результатами реєстрації прав на нерухомість та їх обтяжень, плати за отримання інформації з Держреєстру, справляння яких передбачено законодавством.

Зазначені послуги здійснюються держреєстратором у скорочені строки виключно за заявою, форма та вимоги до заповнення якої встановлюються Міністерством юстиції.

У разі відмови в держреєстрації у випадках, передбачених законодавством, плата за надання таких послуг у скорочені строки не повертається. Також не повертаються кошти, якщо відсутня інформація про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження у Державному реєстрі прав і реєстрах, до яких до 2013 року вносилася відповідна інформація (Реєстр прав власності на нерухоме майно, Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державний реєстр іпотек, Державний реєстр обтяжень рухомого майна). Коли ж ненадання послуг у скорочені строки сталося з вини держреєстратора плата за терміновість повертається заявникові.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Квітень, 2015