Мінрегіон видав наказ, яким обмежив отримання погодження низки відхилень від державних будівельних норм (ДБН) при здійсненні нового будівництва або реконструкції. Наказ опублікований і набрав чинності 4 червня 2019 року.

Перелік всіх конкретних будівельних норм, стосовно яких тепер відхилення неможливі та у погодженні гарантовано буде відмовлено, розроблений спільно з урядово-громадською ініціативою «Разом проти корупції», фахівцями та експертами галузі, а також громадськістю.

Як зазначили у Мінрегіоні, відомство хоче відійти від практики відхилення від будівельних норм, тому ініціювало розроблення «червоних списків» відхилень від ДБН. Це перелік з близько 60-ти будівельних «табу», відхилення від яких гарантовано не можуть бути погоджені, бо так обмежуються вимоги безпеки та комфорту людей. Наприклад:

— скорочення визначених відстаней від автозаправних станцій до найближчих будинків і зупинок громадського транспорту при будівництві цих АЗС;

— скорочення визначених відстаней від гаражів і відкритих автостоянок до дитсадків, шкіл, лікарень;

— зменшення розмірів майданчиків для гостьових автостоянок на прибудинкових територіях;

— зменшення більш ніж на 20% розмірів майданчиків для відпочинку дорослого населення;

— зменшення площ земельних ділянок дитсадків, шкіл та інших закладів освіти, медичних закладів, санаторіїв, центрів надання адмінпослуг (ЦНАП) та інших адмінбудівель при проектуванні нових кварталів чи мікрорайонів;

— зменшення більш ніж на 30% мінімальних показників озеленення територій дитсадків, закладів охорони здоров’я, культурно-рекреаційних закладів;

— обмеження щодо розміщення нових дачних і садових будинків в межах лісів, лісопарків, на території охоронних, заповідних і курортних зон, тощо.

Крім того, раніше Мінрегіон оновив Порядок погодження відхилень від будівельних норм, зробивши цю процедуру більш відкритою та прозорою. Тепер на офіційному сайті відомства існує окремий розділ з інформацією про опрацювання звернень щодо погодження відхилень. Доступ до нього відкритий для всіх та постійно оновлюється, що дає можливість відслідковувати стан опрацювання кожного звернення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
07 Червень, 2019