У Мінрегіоні пояснили, як боротись з надмірним шумом на будівельних майданчиках і куди звертатись мешканцям прилеглих будинків. Як зазначили у відомстві, є як мінімум три нормативні акти, що захищають права громадянина у подібних випадках.

Право на тишу гарантується кожному згідно ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Ці права закріплено й у правилах благоустрою міст, де прописано часові проміжки та дні, коли не можна порушувати тишу, та відповідальність за порушення. Рівень допустимої гучності визначено Державними санітарними нормами допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови.

Так, в нічний час — з 22.00 до 8.00 — забороняється співати, кричати, вмикати музику чи здійснювати іншу діяльність в житлових приміщеннях, у дворах жилих районів, в парках та інших громадських місцях, що спричиняє надмірний шум та може заважати оточуючим. З 21.00 до 8.00 у робочі дні та в будь-який час протягом вихідного чи святкового дня заборонено проводити ремонт без погодження з мешканцями прилеглих будинків, житлових приміщень.

Для вирішення питання із постійним шумом на будівельному майданчику можна викликати місцеву поліцію, а також звернутися до місцевої державної адміністрації (стосується Києва) або до органу місцевого самоврядування, до Держспоживслужби та зателефонувати до контакт-центру міста.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
27 Серпень, 2019