Згідно із чинним законом про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, управління ним здійснюють співвласники шляхом створення ОСББ або визначення управителя. Так, до 1 липня 2016 року мешканці раніше побудованих житлових багатоквартирних будинків можуть залишити управителем свого будинку діючий ЖЕК або обрати нового. Кого і як обрати на цю «роль» власникам житла у новобудовах взявся роз’яснити Мінрегіон.

Питання щодо утримання та обслуговування новозбудованих об’єктів житлового будівництва, у яких експлуатаційна організація не визначена, потребує додаткового опрацювання та спільних зусиль як замовника будівництва, так і майбутніх співвласників.

Згідно з законом реалізація прав та обов’язків співвласників багатоквартирного будинку може здійснюватися лише після державної реєстрації прав власності на належні їм квартири та нежитлові приміщення. Тому Мінрегіон рекомендує задля економії часу розпочинати підготовчі та організаційні заходи ще на етапі спорудження будинку.

Оскільки ж власники квартир та нежитлових приміщень до заселення житлового будинку обмежені у можливостях організації взаємодії, то налагодження комунікацій для вирішення спільних питань експлуатації може здійснювати сам замовник будівництва або відповідна фінансова компанія. При цьому було б доцільно попередньо визначити експлуатуючу організацію, що дозволило б забезпечити її участь (на добровільних засадах) у прийнятті в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.

Одним із шляхів вирішення цього питання може стати передбачення у договорах про придбання квартир можливості доручення інвесторами замовнику або фонду фінансування будівництва організації заходів по визначенню відповідно до закону експлуатуючої організації, яка буде здійснювати всі функції по утриманню будинку відразу після прийняття його в експлуатацію.

Організація майбутніх співвласників та попереднє залучення управителя на завершальному етапі будівництва сприятиме забезпеченню своєчасної передачі як самого об’єкта, так і технічної документації, а також заселенню новобудов у максимально стислі строки та уникненню прогалини в їх експлуатації.

Нагадаємо, законом встановлено, що управитель — це фізична особа-підприємець або юридична особа — суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб. При цьому закон не встановлює спеціальних вимог до управителя. Відповідно, ті експлуатуючі організації, які вже працюють на ринку та надають зазначені послуги, можуть виконувати функції управителя.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Вересень, 2015