Для розвантаження центру від надмірної кількості автомобілів у великих містах України унормовано можливість проектувати перехоплюючі автостоянки. Відповідна зміна до ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» опублікована і набуває чинності 1 липня 2019 року.

Створення перехоплюючих парковок на в’їзді в центральні райони великих міст сприятиме: зменшенню заторів на дорогах; вирішенню проблем з нестачею парковок; підвищенню екологічного стану міст; а також налагодженню транспортного руху в центральних районах міст.

Згідно зі змінами до ДБН, перехоплюючі автостоянки мають розміщуватися поблизу залізничних станцій, авіаційних терміналів, станцій метрополітену, зупинок маршрутного таксі та іншого громадського транспорту, розташованого на під’їзді до центральної частини міста. Мінімальна відстань до вказаних об’єктів – 150 м.

До 50% машиномісць на перехоплюючих автостоянках мають передбачатися для довготривалого зберігання авто (протягом дня), до 25% машиномісць — для короткочасного зберігання (на декілька годин).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Квітень, 2019