За оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв) пропонують сплачувати у розмірі не менше 10% їхньої вартості. Такий рівень плати за наділи хочуть закріпити законодавчо у відповідному проекті «Про захист прав власників земельних паїв», зареєстрованому на днях у парламенті.

Як вбачається із назви, автори документу мотивують його прийняття «підвищенням рівня соціального захисту, захисту прав власників земельних ділянок і земельних часток (паїв)».

Причиною бажання захистити власників наділів нардепи називають «неоднозначність» указу Президента «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян — власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» від 02.02.2002, що встановлює плату за оренду на рівні не менше 3% визначеної відповідно до законодавства вартості ділянки чи паю та передбачає поступове збільшення цієї плати, залежно від результатів господарської діяльності та фінансово-економічного стану орендаря.

У пояснювальній записці автори документу нагадують, що зазвичай розмір оренди встановлюють за згодою сторін та фіксують у договорі, тому доводиться звертатись до вищевказаного указу Президента, що уточнює розмір плати. Але, на думку нардепів, норми цього документу мають рекомендаційний характер, тоді як у своєму роз’ясненні ВГСУ називає плату за оренду ділянок у розмірі не менше 3% обов’язковою.

Тому, переконують автори проекту, необхідно закріпити це питання на рівні закону, внісши при цьому корективи у розміри плати за оренду паїв.

Нагадаємо, що у лютому цього року фіскальна служба зобов’язала перерахувати орендну плату за землю з 2011 року.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
23 Жовтень, 2015