Розрахункові показники забезпечення кількості місць в закладах шкільної та дошкільної освіти згідно з державними будівельними нормами «Планування та забудова територій» становлять 135 місць на тисячу жителів у школах та 38 місць на тисячу жителів у дитячих садках. Радіус пішохідної доступності школи має бути до 750 метрів, дитсадка – 300 метрів.

Як розповів заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе в програмі «Сніданок з 1+1», серед проблем забезпечення житлових масивів освітніми закладами — відсутність актуальної містобудівної документації і контролю відповідності детальних планів територій генплану населених пунктів. За його словами, часто містобудівні умови та обмеження видаються за застарілими містобудівними нормами, тоді як нові ДБН «Планування та забудова територій» діють з вересня 2018 року.

Ще однією проблемою є відсутність вільних ділянок для будівництва шкіл і садків при точковій забудові в центральних частинах міст і в умовах існуючих житлових масивів — норма розміру земельної ділянки для міської школи повинна становити не менше 1,4 га.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
21 Червень, 2019