Президент підписав закон про децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю, який вносить зміни до ряду профільних законів та Кодексу про адміністративні правопорушення. Таким чином, з моменту набуття документом чинності функції держархбудконтролю буде передано із загальнодержавного на місцевий рівень.

Відповідно до підписаного закону, надання документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення держархбудконтролю та прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів, розташованих на території населених пунктів, є компетенцією виконавчих органів міських, сільських, селищних рад з питань держархбудконтролю.

Об’єкти, розташовані на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, належать до компетенції центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику з питань держархбудконтролю через Головних інспекторів будівельного нагляду.

Варто зазначити, що реалізація закону забезпечуватиме свободу розсуду, можливість обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке орган влади вважає найкращим за даних обставин. Водночас закон залишає за державою наглядову функцію за дотриманням законності рішень місцевої влади.

Закон також удосконалює процедури подання декларації про виконання підготовчих та будівельних робіт шляхом встановлення вичерпного переліку підстав для її повернення. Замовник не буде зобов’язаний інформувати місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування про отримані документи на початок будівництва та про прийняття в експлуатацію об’єктів, і не буде відповідальним за неподання такої інформації. Крім того, строк видачі технічних умов скорочується до 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.

Зазначимо, що підписаний закон набере чинності через 3 місяці з дня його опублікування, а доти повноваження архбудконтролю здійснюватиме Держархбудінспекція України.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
14 Травень, 2015