Президент підписав Закон України «Про публічні закупівлі», який передбачає запровадження електронної системи для всіх державних закупівель товарів та послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн.

Для робіт електронна система буде обов’язковою, якщо їхня вартість дорівнюватиме або перевищуватиме 1,5 млн грн. Що ж стосується замовників, які здійснюють свою діяльність в окремих сферах господарювання, то для них електронні закупівлі проводитимуться, якщо вартість товарів і послуг дорівнюватиме або перевищуватиме 1 млн грн., а вартість робіт – дорівнюватиме чи коштуватиме більше 5 млн грн.

Закон забезпечує поширення системи електронних закупівель протягом 2016 року у два етапи: з 1 квітня – для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання; з 1 серпня – для решти замовників.

За словами заступника глави Адміністрації Президента Дмитра Шимківа, закон є масштабуванням пілотного проекту електронних закупівель системи ProZorro, яка довела свою ефективність, заощадивши в 2015 році понад 0,5 млрд грн.

Чиновники сподіваються, що реалізація цього закону дасть можливість підвищити рівень конкуренції у сфері державних закупівель та знизити рівень корупції.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Лютий, 2016