Прийнятий парламентом в середині травня Закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку підписаний Президентом. Нагадаємо, що документ дозволяє мешканцям вільно обирати форму та спосіб управління таким будинком, а саме: самостійно, шляхом створення ОСББ або шляхом передачі всіх або частини функцій на підставі договору фізособі-підприємцю чи юридичній особі — управителю.

Закон набирає чинності з 1 липня цього року і в цілому визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку.

Так, відповідно до закону, права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія, віднесені до спільного майна багатоквартирного будинку. Водночас, запроваджується режим права спільної сумісної власності або права постійного користування щодо ділянки, на якій розташований багатоквартирний будинок.

Законом визначаються особливості здійснення права спільної сумісної власності щодо спільного майна багатоквартирного будинку. Встановлено, що спільне майно не може бути поділене між співвласниками, визначаються права співвласника, унормовує обов’язки і питання відповідальності.

Документом також унормовується компетенція зборів співвласників та порядок прийняття ними рішень з управління багатоквартирним будинком, уточнюється правовий статус ОСББ — є непідприємницьким товариством, змінюються принципи утворення ОСББ.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
09 Червень, 2015